CHECKMATE: THIS IS WAR - KENNEDY FOX

, ,
Na knihu mě nalákala kamarádka. Po otevření goodreads a shlédnutí obálky, jsem měla jasno. Tohle si přečtu. A protože stále nemám natolik dobrou angličtinu a tak pevné nervy, abych četla anglické vydání knihy, tak jsem si našla fan překlad a pustila se do čtení. 

Už z anotace je jasně patrné, že tohle rozhodně nebude náročná četba a půjde spíše o pobavení. Navíc můžu po přečtení knihy s klidným svědomím říct, že v tomto případě anotace sdělí ¾ příběhu. Žádné tápání ve tmě se rozhodně nekoná. Bohužel.  

Romance vesměs v anotaci vyzradí tolik, abyste si zbytek byli schopni aspoň částečně domyslet. Chybějící kousek skládanky vás nutí číst dál, abyste si své teorie ověřili. A to i přesto, že víte, o co půjde a kdo s kým skončí. Když vám - stejně jako v tomto případě - autor naservíruje všechno až pod nos už v anotaci, není co objevovat.

Cover knihy se opravdu povedl. Decentní černobílá mužská postava je doplněna výrazným červeným nápisem opět v kombinaci černé a bílé. Příjemná, poutavá obálka pro erotickou romanci/NA knihu jako stvořená. Kniha je na goodreads řazena v New adult a romanci. Docela mě zaujalo, že není řazená i jako erotická romance (možná jsem to jen přehlédla?). Přestože by se jednalo o slabší kousek, tak bych do nich knihu určitě řadila.

Kniha je psaná v ich-formě, kdy se střídá pohled dvou hlavních postav. V mužském podání to není nikdo jiný než Travis King. Arogantní, sebestředný holkař a kretén. A jako ústřední ženskou postavu tu máme Violu Fisher. Šprta, nerda, fanynku Harryho Pottera a mladší sestru Drewa, Travisova nejlepšího přítele.

On je ukázkový holkař s nešťastnou minulostí, na kterého prostě ženské letí. Takový ten typ, kterému máte nutkavou touhu vydrhnout hubu mýdlem. Arogantní až hanba a je to chlap, takže přehnanou inteligenci neočekávejte. I když na jeho obranu je nutné říct, že Viola toho rozumu pobrala až moc, ale když se jedná o něj, tak je blbá jak tágo

Hlavní myšlenka příběhu je tak hrozně zřejmá, že pokud se nezačtete hned na začátku, nemá cenu ve čtení pokračovat. Pokud vám autorčin styl psaní nesedí, tak můžete knihu rovnou odhodit. Příběh je jednoduchý, bez zbytečných složitostí a záhad. Kromě čtivosti jej netáhne opravdu nic. Ráda bych řekla, že mi k srdci přirostly alespoň postavy, ale ani to by nebyla pravda. Stejně jako příběh jsou i postavy poněkud holé a jednoduché, málo propracované

O reálnosti některých situací v knize by se také dalo dlouze polemizovat. Například, když Drew nechá svou „malou“ sestru bydlet v jednom bytě se svým nejlepším kamarádem lomeno děvkařem a nemá s tím žádný problém. Hlavně, že jinak je na ni a kluky přecitlivělý. Takže ano. Opravdu se zdráhám tomu věřit. Stejně jako mi přijde značně přehnané nenávidět a házet špínu na kluka kvůli 10 let staré věci, která vám psychicky ublížila. Chápala bych odpor a nenávist, ale takovou tu pasivní a ne aktivní nenávist ala neustále se ti budu cpát do života se svými komentáři na tvůj život. 

Příběh se odehrává trochu kýčovitě na vysoké škole. Přesněji na bytě poblíž školního kampusu. Nejedná se o žádnou scifi nebo fantasy, takže se můžete těšit na normální svět plný vysokoškoláků a mladých lidí. 

Říkala jsem, že je kniha předvídatelná, ne příliš realistická a poněkud jednoduchá? Konec vás rozseká. Upřímně jsem na to asi pět minut zírala a říkala si WTF?! Jako COŽE?? Prostě PRÁSK věc/scéna a autorka ji hodí nakonec knihy. Nedokážu se rozhodnout, zda je to víc geniální nebo zákeřný tah. Každopádně na mém hodnocení to nic nemění. Knihu jsem si i přes všechna negativa užila, ale s autorkou (minimálně na nějakou dobu) končím. 

Hodnocení coveru: 5/5
Hodnocení knihy: 2/5 

Něco užitečného navíc...

Checkmate duet (1.díl) / Kennedy Fox / 414 stran / ebook

EN anotace: *An enemies to lovers romance*
Travis King is the worst kind of asshole. He taunts me for being a good girl and mocks my high standards. He’s cruel, crass, and has enough confidence to last two lifetimes. And I hate him. It wouldn’t matter so much if he were avoidable. But considering he’s my older brother’s best friend and roommate, I see him more than I’d ever want to. His sculpted abs and gorgeous eyes are a waste on such an egotistical man, which makes me hate him even more. Even though I’ve had a crush on him since I was ten, the feelings weren’t mutual and he’s always made that very clear. He’s always loved getting under my skin and one night against my better judgment, I let him in my bed.  I’ve succumbed to his manwhore ways, but that doesn’t change a thing. Because the King is about to get played at his own game—and lose. Checkmate. (goodreads.com)

Zdroje obrázků: # / # / #