PŘEČTENO ZA BŘEZEN

, ,
Ehm...ehm.. ano, opravdu jsem se neupsala. Tohle bude přečteno za březen.
Na(ne)štěstí jsem toho v březnu zase tolik nepřečetla. Na GR mám za březen pouze tři knihy. Kolik jsem jich rozečetla a nedočetla vám však vážně s odstupem času nejsem schopna říct.

Vášnivý lhář (Wild Seasons #4) - Christina Laurenová
Obálka jak už je u této série zvykem je ozdobena svalnatým mužským. Bohužel spojení textu a osoby v pozadí mě v tomto případě až tak neuchvátilo. Možná by pomohlo posunutí textu nebo změna barvy - těžko říct, takhle si ale z obálky na zadek nesednu.
Obsahově se autorky zrovna nepochlapily. Co se této série týče, tak to jde od desíti k pěti. V komentáři na GR mám uvedeno: slabé, tuctové, předvídatelné. Prostě mě to neoslovilo.

Hodnocení knihy: 2/5 | Hodnocení obálky: 3.5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Vášnivého lháře levněji.
- Prohnaný (Kroniky železného druida #1) - Kevin Hearne
Tak tohle je skvost, lahoda pro oči. Nádherná obálka slibující spoustu dobrodružství s pohledným hlavním hrdinou. Za mě tedy obálka naprosto parádní. Kniha je malá a navíc brožovaná, což se musím přiznat mi zrovna u téhle série naprosto vyhovuje. Bohužel, aby z toho byla ideální četba na cesty musel by autor zvolit trochu jednoduší mluvu. 
Opravdu se nepovažuji za úplného blba, ale u čtení tohohle příběhu jsem byla mnohdy na pochybách. Autor podle mého píše zbytečně složitě. Kilometrová souvětí jsou na denním pořádku a některá slova a slovní spojení jsem už dlouho v běžném hovoru nezaslechla. 
Přes všechna proti, kterými jsem vás tu teď nakrmila si stojím za tím, že má série velký potenciál. Myšlenka druida bojovníka je opravdu originální a byla by škoda nedat sérii šanci.  

Hodnocení knihy: 3/5 | Hodnocení obálky: 5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Prohnaného levněji.

- Proklatý (Kroniky železného druida #2) - Kevin Hearne 
Druhý díl se četl sám. Vzhledem k tomu, že jsem četla dva díly hned po sobě, tak jsem měla možnost si na autorův styl psaní (opravdu nevím, jak velký vliv na to má překladatel) zvyknout. Rázem tak bylo po problému. Člověk už se u dlouhých souvětí tak nezasekával a prostě si užíval tu jízdu. 
Ale nemalujme to zase úplně na růžovou, protože k dechberoucímu příběhu to má stále trochu daleko. Přesto je druhý díl lepší než první. Nezbývá než doufat, že s každým novým dílem stoupne i kvalita.  

Hodnocení knihy: 3.5/5 | Hodnocení obálky: 4.5/5
Chceš ušetřit nějakou tu kačku? Srovname.cz ti poradí, kde nakoupit Proklatého levněji.