Výběr z EP na rok 2018 - Nakladatelství Baronet

, ,
Zdravím Vás,
dnes to nebudou úplně knižní novinky jako spíše zaujalo z edičního plánu. Jak už to bývá, facebook a jeho pravidelní uživatelé nás dnes a denně bombardují novinkami. Ediční plán nakladatelství Baronet na rok 2018 (zatím pouze jako přehled na webu nakladatelství - odkaz) už nyní nabídne pár na pohled skvělých kousků.

Osobně pošilhávám po čtyřech kráskách, kterými jsou: The Silver Swan / Stříbrná labuť, When It's Real / Něco skutečného, Cinder & Ella / Cinder & Ella, Good Boy / Hodnej kluk. Nijak se netajím s tím, že dám hodně na obálky. Kniha prostě musí svojí obálkou zaujmout, abych se u ní zastavila a vzala ji do ruky (v tomto případě ji rozklikla a prozkoumala info o ní).

A u teprve chystaných knih moje povrchnost získává zcela nový rozměr, protože pokud mě chystaná kniha nezaujme obálkou, tak se s ní pak vůbec nezdržuji. U výše zmíněných čtyř krásek zatím české obálky nejsou, ale ty anglické se mi moc líbí. A doufám, že se české vyvedou stejně - ne-li lépe.


The Silver Swan / Stříbrná labuť
Elitní klub králů (1.díl) / Amo Jones
Madison Montgomeryová pochází z bohaté a vlivné rodiny, když ale její matka spáchá ten nejhorší zločin, Madison musí žít po zbytek svých dní s pošpiněným jménem. Doufá, že na soukromé Akademii Riverside v Hamptons začne s čistým štítem. Jenže nepočítala s desítkou drsných hochů, kteří škole vládnou. Když Madison upoutá pozornost jejich vůdce Bishopa Hayese, odkryje se jí zcela nový svět, o němž neměla sebemenší tušení. Svět, který začíná a končí u Elitního klubu králů, jí převrátí život naruby. Zaplavují ji tajemství a odhalují se rodinné lži. Ani sama Madison neví, co je vlastně zač.

Předpokládané datum vydání: 21.března 2018 (datum se může změnit!)
Obálka je zajímavá a trochu tajemná, stejně jako anotace. Osobně se modlím, aby se z toho nevyklubala další série ala Papírová princezna, kdy jsem věděla, že čtu absurditu smíchanou s naivitou, ale tak mě to chytlo, že jsem to prostě musela přečíst a netrpělivě vyhlížet další díly. Takže prosím něco méně infarktního. 


When It's Real / Něco skutečného
- / Erin Watt
Autorská dvojice Erin Watt přináší návykový příběh o slavném rockerovi, jenž si potřebuje trochu vylepšit pověst, a dívce, jejímž úkolem je předstírat, že je jeho přítelkyní.Seznamte se s Oakleym Fordem – mladou celebritou, známým hudebníkem a synem slavných herců, zpěvákem s miliony fanynek… a věčným potížistou. Na první pohled má vše, co si kdo může přát, soukromý život se mu však rozpadá, jeho hudební kariéra jde z kopce a bulvární plátky nestíhají psát o všech jeho eskapádách. Oakleyho manažeři nabízejí zdánlivě snadné řešení: Oakley musí světu dokázat, že konečně dospěl. A s tím mu má pomoci i jeho nová – a falešná – přítelkyně.Na scénu vstupuje Vaughn Bennettová – oddaná sestra, servírka na částečný úvazek, naprosté ztělesnění „normálnosti“. Za jiných okolností by na tu nabídku nepřistoupila, její rodina však nutně potřebuje peníze, proto Vaughn nemá na vybranou. A za peníze, které jí Oakleyho tým nabízí, je ochotná přetrpět divoké hollywoodské večírky i novináře na každém kroku. No a co, že je Oakley podle ní jen povrchní sebestředný pitomec? Přece se do sebe nezamilují i ve skutečném životě… že ne?

Předpokládané datum vydání: 20.června 2018 (datum se může změnit!)
Naprosto rozkošná obálka včetně nápisů. A shodou náhod jaké (ne)milé překvapení Erin Watt, kterou jistě znáte díky Papírové princezně. Tak tentokrát si nedělám naděje. Dopředu čekám nereálnou pohádku a hodlám si ji užít. Snad mě nezklame.


Cinder & Ella / Cinder & Ella
Cinder & Ella (1.díl) / Kelly Oram
Co když se z vašeho internetového kamaráda vyklube miláček Hollywoodu?Uplynul téměř rok ode dne, kdy Ella Rodriguezová přišla při autonehodě o matku a sama vyvázla s vážnými zraněními. Po náročné léčbě se navíc musela přestěhovat k otci, jenž ji opustil, když byla ještě malá. Pokud chce Ella uniknout z otcova domu a ze spárů svojí nové nevlastní rodiny, musí lékaře přesvědčit, že je fyzicky i psychicky schopná se o sebe postarat. Problém je, že na to zatím není připravená. Nad vodou ji drží jediný blízký, který jí zbyl – její anonymní nejlepší kamarád Cinder.Miláček Hollywoodu Brian Oliver má pověst potížisty. Jeho účinkování v chystaném filmu Druidský princ je pod drobnohledem novinářů, jeho manažeři se ovšem obávají, že se z Briana hvězda první třídy nestane, pokud neprokáže, že má divoká léta za sebou. Aby Briana zbavili nálepky lehkovážného mladíčka, domluví mu předstírané zasnoubení s jeho hereckou kolegyní Kaylee. Z těchto novinek – ani ze své falešné snoubenky – není Brian zrovna nadšený, je však ochoten udělat cokoli, pokud mu to vynese nominaci na Oscara. Vše ale změní jediný e-mail od jeho dávné internetové kamarádky…
Kelly Oram  přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.

Předpokládané datum vydání: 14.března 2018 (datum se může změnit!)
Mluvil tu někdo o pohádce? ANO! Retellingy jsou v 95% moje srdeční záležitost. Cinder & Ella se sice dle anotace tváří trochu moc vyumělkovaně, ale dám příběhu šanci. Nenáročná romantická četba na dlouhé večery se čas od času hodí.


Good Boy / Hodnej kluk
WAGs (1.díl) / Elle Kennedy a Sarina Bowen
Zorganizování bratrovy svatby je pro Jess Canningovou největší výzvou jejího života. Černá ovce rodiny si nemůže selhání dovolit. A nikdo (absolutně nikdo!) se nesmí dozvědět o té obrovské chybě, kterou udělala o jedné slabé chvilce s ženichovým svědkem. Chybě, která se nebude opakovat. Rozhodně ne. Přestože je to ten nejrajcovnější chlap na světě.Pro Blakea Rileyho je chystaná svatba jako dar z nebes. Jess je hlavní družička a on ženichův svědek. Tak ať hra započne. No a co, že bude muset čelit troše (no tak dobře, spoustě) vzdoru? Jen potřebuje přesvědčit jednu tvrdohlavou blondýnu, že je ve skutečnosti hodnej kluk, i když se špatnou pověstí. Naštěstí jako každý hokejista ví, že když chcete skórovat, musíte se snažit.Jess má všeho až nad hlavu i bez jednoho hodně sexy a trochu dětinského chlapa. Začne obřad včas i navzdory tomu, že někdo opil babičku? Patří vůbec na svatbu třpytky? A nevadilo by, kdyby družička zavraždila ženichova svědka?

Předpokládané datum vydání: 7.února 2018 datum se může změnit!)
Tohle bude rozhodně jízda. Svatby a románky jsou ruku v ruce. Přidejte pohledného sexy hokejistu a roztomilou blondýnku a máte o zábavu postaráno. Od Elle Kennedy jsem četla sérii Off-Campus a neskutečně se mi líbila. Pokud se tedy nemůžete dočkat února, můžete si v mezičase přečíst Off-Campus plnou krásných hokejistů hříšných jako samo peklo.

Zdrojem informací, obálek, anotací a dat k tomuto článku je baronet.cz.