TROCHA ORGANIZACE | NÁKUP NA ESHOPU TD

, ,

Na dveře pomalu, ale jistě klepe zima a s ní i konec roku. A jak lépe zahájit trochu organizace, než pořízením diáře na všechny schůzky, poznámky, seznamy apod.

Už loni jsem po diářích dost koukala, ale jak už jsem psala v minulém článku - mě to plánování dlouho nevydrží. Proto jsem si i loni koupila diář za pár korun. Dodneška mám vyplněné asi jen necelé dva měsíce. V plánování jsem opravdu hrozná.

Poučila jsem se (svým způsobem). Letos jsem sáhla po mnohem dražším, zato mnohem hezčím a propracovanějším TD diáři na rok 2018. Což pro mě doufám bude dostatečná motivace, abych od plánování zase neutekla.

Diář jsem si objednala přímo z eshopu Terapie domova. Na výběr je tam ze tří barevných variant. Tyrkysové, vínové a šedé. První dvě zmíněné mají nový design s vyrytými šípy, šedá varianta je s (loňským) designem kotviček. Pokud doma diářové desky máte, je na TD možné objednat pouze náplň do diáře, a to jak datovanou tak nedatovanou a navíc pár drobností.

Protože já doma žádné diářové desky nemám a také proto, že jsem chtěla TD diář vyzkoušet kompletně, objednala jsem si celou sadu TD diáře 2018.

Diář jsem objednávala 2.listopadu. Obratem přišlo potvrzení objednávky, kde byli i platební údaje pro platbu převodem. Ještě týž den jsem objednávku zaplatila. A napjatě čekala na další zprávy. Nečekala jsem dlouho. 5.listopadu (mimochodem neděle) jsem dostala email, kde mě paní informovala, že balík odeslala. A světe div se, hned druhý den (6.listopadu) byl balík u mě.

Balík jsem si nechávala zaslat Českou poštou. Po převážení ČP jsem balík dostala roztržený, lehce pomuchlaný a celkově mě při převzetí balíku napadlo, že si na něj někdo sedl. Můžu vám říct, že jsem při otevírání krabice opravdu trnula hrůzou a doufala, že to diář ve zdraví přežil. A naštěstí ano. Po otevření krabice na mě čekal růžový hedvábný papír přelepený samolepkou Terapie domova (mimochodem krásné logo) a v něm zabalený diář spolu s popisovačem a průhlednou kapsičkou. Bez úhony.
Shodou okolností (a mého nenechavého mozku), jsem v době kdy jsem psala tento článek (8.listopadu) dělala na terapii domova druhý nákup. Dokupovala jsem si takové nezbytnosti jako je děrovačka, náhradní papíry do diáře, záložky a kroužky proti trhání dírek v papírech diáře. A když už jsem byla v tom prolézání eshopu TD, tak mi to nedalo a prohlížela jsem si i nedatované kalendárium. Že bych nedatované kalendárium využila teď na ty dva měsíce do konce roku. Ale co potom s tím zbytkem stran? Nedalo mi to a zavolala jsem paní z Terapie domova s dotazem, zda od loňska/letoška nezbylo nějaké kalendárium 2017, že bych chtěla začít s plánováním už teď. Protože nač čekat do nového roku, že? Nedatované kalendárium, by bylo sice fajn, ale většinu listů bych stejně nevyužila.

Paní byla neuvěřitelně milá a neměla vůbec problém mi zaslat spolu s mojí objednávkou i těch pár listů na zbytek roku. Navíc zdarma jako bonus k objednávce. Tentokrát jsem neponechala nic náhodě (čti České poště) a raději jako doručovatele zvolila PPL. Je to sice dražší, ale v rámci výzkumu, ať máte kompletní zhodnocení doručení, to za to stojí. 8.listopadu jsem vytvořila objednávku, standardně dostala potvrzující email s platebními údaji. Zaplatila jsem a 9.listopadu už mi TD psala, že je balíček na cestě ke mě. 10.listopadu mi jej kolem oběda přivezlo PPL a to v naprosto perfektním stavu. Tudíž rada pro vás - opravdu těch pár korunek investujte za to PPLko. Když už si pořizujete takhle nákladný diář, tak by byla přece škoda riskovat poničení díky ČP.Za zmínku ještě určitě stojí právě cena. Rozhodně se nejedná o levnou srandu. Sada diáře na rok 2018 vyjde na 990,- korun plus poštovné (a balné) dalších 80,-/114,- korunek (záleží na zvoleném dopravci). Jasně. Není to zrovna málo, ale zase je to "zakázková" výroba. Nejen, že u toho paní strávila fůru času, má to spoustu vychytávek a systém, ale i materiál něco stojí. Určitě tedy zvažte, zda jste ochotné ty penízky za to dát. Já si už dřív koupila řadu "levných diářů" a nikdy mě u plánování neudrželi. Buď mi ve výsledku nesedlo rozvržení stránek nebo mě začali nudit nebo sem byla lenošná. Vždyť taky co, diář stál pár korun, tak houby zle. A právě tomu jsem se chtěla letos/další rok vyhnout. A myslím, že právě cena je dobrá motivace, proč dát plánování opravdu šanci.

Shrnutí...

+ výběr sortimentu (různé druhy desek, (ne)datované náplně možno koupit zvlášť, plánovací nezbytnosti jako jsou samolepky, děrovačka, náhradní listy do diáře, záložky, apod.)
+ rychlost dodání (objednáte a do dvou dnů od zaplacení máte balíček doma)
+ možnost výběru doručovatele (Česká pošta nebo PPL)
+ příjemná, rychlá a vstřícná komunikace
- cena (jak sortimentu, tak i poštovného)

Nakoupené zboží...

- TD diář 2018 šedé kotvy (celá sada viz foto mojí první objednávky)
Záložky do diáře 2018
- Čistě bílé papíry do diáře
- Zpevňující kroužky transparentní
- Děrovačka Maped Punchito

PS: Kvalitě diáře, příslušenství apod. se budu věnovat zase v jiném článku.