TROCHA ORGANIZACE | Úvod

, ,

Zdravím vás,
pro tentokrát trochu nestandardně o organizaci. Říkáte si: Cože? Cathy nám chce nakecat, že není přelétavý a děsně líný bordelář? Nebojte. Nebudu vám věšet bulíky na nos. Nikdy mi žádný pokus o organizaci nevydržel déle než něco málo přes týden. Když plánuji dopředu a těším se na něco, tak z toho ve výsledku bývám akorát rozhozená. Bývá mi špatně a většina plánů ztroskotá na nějakém problému nebo mé lenosti. A čím jsem starší, tím víc si to uvědomuji. Můj život je jeden velký zmatek. Všechny důležité věci mám na papírcích. Kdo tenhle systém někdy praktikoval ví, že papírky ztratíte. Dříve nebo později k tomu dojde. Věřte mi. Schůzky s přáteli vám splývají. Nevíte, jestli jste se domlouvali na středu nebo na čtvrtek. Zda jdete napřed na skleničku s X nebo na bowling s Y. A je opravdu nepříjemné, trapné a ponižující, když na někoho zapomenete. Co jste pak za kamarádku, že? 

Mohla bych pokračovat opravdu dlouho. Je spousta důležitých věcí, které je lepší si psát. Věci řadit určitým způsobem a uklízet pravidelně. A ten pořádek ve věcech, schůzkách a rozvrhu dodržovat. Ne jako já - nárazově, když mě zrovna někdo vytočí a potřebuji se uklidnit. Tak uklízím. Bezva terapie, pokud máte po ruce někoho kdo vám dokáže zvednout mandle. Ale zpět k tématu. Jakýkoli systém, který vám vyhovuje vám usnadní život. Domnívám se, že nejen čas, ale i spoustu nervů a trapasů. 

Na počest druhého výročí webu (a pro klid v duši), jsem se rozhodla s tím zmatkem jinak známým jako můj život něco udělat. Vnést si do života trochu organizace. Nebo se o to alespoň pokusit. Moji snahu nyní budete moci pravidelně sledovat tady na webu, občas také na instagramu nebo facebooku.

Těšit se můžete na plánování, úklid šatníku, archivaci, úklid knihovny, moje poznatky ohledně kdejakých pomůcek k usnadnění plánování apod.