Z BLÁTA DO LOUŽE...ANEB BLOGGER STÁVKUJE

, ,

Není to tak dlouho, co jsem si Lucy stěžovala, že opravdu hodně zanedbávám tenhle blog. Poslední příspěvek jsem přidala tak před sto lety.  A to hlavně kvůli postupné nechuti k psaní čehokoliv delšího než je příspěvek na Facebook nebo esemeska.

A věci nenapomáhá ani to, že věčně nechávám notebook v práci, takže nemám kde příspěvky smolit. Nebo tomu tak alespoň donedávna bylo. Jednak mě Lucy naočkovala skvělou myšlenkou začít psát krátké mobilní příspěvky na mobilu a jednak jsem si pořídila nový mobil, aby ta myšlenka vůbec byla realizovatelná. Můj původní mobil, který mi dobře sloužil něco málo přes dva roky byl Honor 4C. Mobil je stále funkční a ve skvělém stavu. Ovšem už mi nestačí kapacitně. Potřebovala jsem větší paměť a delší výdrž baterie. Z toho důvodu jsem dala na zkušenosti mých přátel a změnila značku. Z Huawei (Honor) jsem přešla k Xiaomi. Konkrétně k modelu, který jde ruku v ruce s malýma damskýma rukama - Xiaomi 4X.

Nerada bych vás tady trápila nějakými dlouhými výčty pro a proti. Pokud vás bude zajímat něco konkrétního, tak se prostě ptejte. Každopádně mam variantu LTE Global ve zlaté barvě s pamětí 3+32 GB (netuším, zda se vyrábí i jiná) a zatím jsem spokojená. Nazvat barvu telefonu "zlatou" je dle mého docela nepřesné, ale vzhledem k tomu, že mě zajímalo akorát to, aby byl zepředu bílý, tak jsem spokojená. Zezadu mám totiž stejně černý kryt. Konkrétně jsem si zamilovala měkký Carbon kryt, který je z pogumovaného měkkého plastu a nejen že je moc hezký, ale krásně drží na telefonu a telefon pak přežije kde co.

No a díky novému mobilu bych vám teď mohla přidávat takovéhle mobilní příspěvky častěji.
Každopádně mobil mám od půlky února a stále jsou věci na které si zvykám. Třeba klávesnice. Oproti mému starému mobilu ve kterém jsem měla Huawei swype klavesnici, která šla zmenšit jen do určité míry, ale zase si pamatovala slova, a vyhovovalo mi rozložení znaků a taky nastavení. U nového telefonu mam SwiftKey a docela s ní zápasím. Dáte mi své tipy na dobré mobilní klávesnice? Byla bych moc ráda vyzkoušela něco jiného, co mi třeba lépe sedne. A samozřejmě dejte vědět, zda by se vám takovéto mobilní příspěvky líbí nebo dáte přednost těm klasickým psaným na notebooku, které jsou propracovanější, ale také nepřibývají tak často.

Zatím se mějte...
S láskou vaše nachrmlaná Cathy.

PS: Blogger se rozhodl, že se mnou nechce spolupracovat a nějaké nahrávání fotek z mobilu je prý naprosto pod jeho úroveň, takže se modlím, aby se to tentokrát zveřejnilo.

PPS: Příspěvek se přes mobil sice zveřejnil, ovšem bez mezer mezi odstavci a bez obrázků, takže sem to stejně musela upravit v notebooku. Pokud s tím vývojáři aplikace něco neudělají, tak se obávám, že mám po mobilních příspěvcích... Používáte aplikaci bloggeru v mobilu?