(NE)CHCI PŘEČÍST VŠECHNO | #1

, ,

Hezký večer všem,
dnes jsem tu s další novinkou, rubrika na téma "Want to read" listu na GR. Jistě to také znáte, Váš seznam "chci si přečíst" na Goodreads, Databázi knih nebo kdekoli jinde praská ve švech a vy stále nestíháte číst. Rozhodla jsem se jednou za měsíc sednout k tomuto seznamu a udělat si přehled toho, co jsem tam za uplnynulý měsíc naházela nového a zároveň pár knih vyřadit. A protože si myslím, že tyto přehledy můžou pomoct Vám i mě narazit na skvosty, tak jsem se rozhodla vydávat k nim měsíční články a to ve formě rubriky #NEchciPRECISTvšechno 
Každý měsíc (pokud se zadaří) udělám přehled knih, který jsem za daný měsíc do svého WTR listu přidala a stejný počet knih se budu snažit "vyřadit". Čtěte "když vyřadí alespoň poloviční počet, tak to bude zázrak". Takže například za leden jsem na seznam přidala osm knih. Řeknu vám, čím mě zaujali. A vyřadím alespoň 4 knihy (nejlépe 8 knih). Takto bych měla docílit vždy aktuálního WTR listu. 

Budu ráda, když mi dáte vědět, zda vás nápad zaujala zapojíte se taky na svém blogu, nebo zda už nějakou podobnou rubriku máte (ráda se podávám). Taky mi můžete dát vědět, jestli máte některou z knih taky v hledáčku nebo zda jste ji už četli nebo vás zaujala nějaká, kterou vyřazuji.

PŘIDÁNO#1 Obnažená - Silvia Day
Tak výběrem této knihy si nejsem ale vůbec jistá. Mám takové tušení, že se mi ve výsledku líbit nebude, ale jednu dobu byla tak profláknutá, že se až stydím, že jsem ji ještě nečetla. Poraďte, stojí za přečtení? 

#2 Záměna - Nika Peas
Tuhle knihu mám v hledáčku díky štěstí a náhodě. Na facebooku paní hledala knihu a mezi možnými knihami se objevila i tato, která mě hned zaujala - aneb zase já a moje povrchnost co se obálek týče. Každopádně lepším se - na téhle aspoň není nahý mužský hrudník. A mimo obálku, ta anotace slibuje také dobré odpočinkové a lehce naivní čtivo. 

#3 Dračí cesta - Daniel Abraham
Opravdu doufám, že to bude dobré. Takhle kniha má moc hezkou "starodávnou" obálku a líbí se mi i anotace s příslibem poznávání nového dobrodružství. Navíc pořádnou fantasy jsem už dlouho nečetla.


Ta obálka je peckovní. Když jsem se na facebooku dozvěděla, že se kniha bude vydávat, tak jsem popravdě neměla tušení, o čem je - viděla jsem jen spoustu pozitivních ohlasů a nadšené čtenáře - tak jsem zapnula goodreads a pak jásala spolu s ostatními. Jak už jsem řekla: "obálka je peckovní". A anotace je podle mě velmi slibná. Kdo by nechtěl zazářit, být pilotem a hrdinou - tedy hrdinkou - létajícím po obloze?

Po té kanonádě recenzí pro Megaknihy, co tu tenhle měsíc proběhla jsem snad ani nemohla jinak, než si knihu do WTR listu zařadit. S největší pravděpodobností ji budu číst, až tenhle boom kolem ní úplně utichne, ale abych na ni nezapomněla, tak ji sem dávám už teď. Jsem dost zvědavá, co se z knihy vyklube. 

Och, tuhle knihu jsem si do seznamu přidala nejspíš z hecu, protože z anotace přímo křičí "citová ždímačka, pozor". Abyste to pochopili, já se příliš reálným, smutným, depresivním nebo jinak citově ždímajícím knihám vyhýbám obloukem - obvykle. Každopádně jsem na knihu moc zvědavá.


#7 Císařovi čepele - Brian Staveley
Na Císařovi čepele si brousím zuby už dlouho. Vždy jsem ale knihu zapomněla do WTR listu přidat, takže tento měsíc - konečně - už v něm je. Očekávám čtivo podobné Písni krve, tak snad mě kniha nenechá na holičkách a nezklame mě.

#8 Kontrakt - Melanie Moreland
Anotace ke knize a vlastně už i obálka, slibuje naprosto prvoplánovou četbu, ale v tom je to kouzlo. Tahle kniha mě má prostě rozveselit a ne zamotat hlavu. A s tím k ní také tak přistupuji. Prostě večerní čtivo po náročném dni v práci.

#9 Válka starých duší - Markus Heitz
Tak tuhle knihu, jsem když vycházela úplně přehlédla. Popravdě mě zaujal obálkou druhý díl a tak jsem se začala pídit po prvním dílu. Tak doufám, že to bude stát za to, a že se k tomu druhému dílu nakonec dostanu.

VYŘAZENOKnihy 1-3 jsem vyřadila z jednoho prostého důvodu, a to proto, že mám pocit, že tenhle vlak prostě už ujel. Nemyslím to zle. Je jistě spousta i starších než jsem já, co v těchto knihách našli zalíbení, ale já mezi ně s velkou pravděpodobností patřit nebudu, tak proč to lámat přes koleno. 


#4 Legenda - Marie Lu
#5 Serafína - Rachel Hartman 

A tyto dvě knihy mě prostě přestaly časem zajímat. V WTR listu je mám už věky a měla jsem si je přečíst, dokud mě dokázali zaujmout. Teď už mě ale opravdu nelákají.


A to je pro dnešek vše přátelé...

*Zdroj: Designed by BiZkettE1 / Freepik